Recenze: Daphne du Maurier - Hospoda Jamajka

28. března 2016 v 6:48 | Victoria Renkse
Děj románu britské autorky Daphne du Maurier (13.05.1907 - 19.04.1989) je zasazen do první poloviny 19 století do hrabství Cornwall v jihozápadní Anglii. Kniha byla dvakrát zfilmována. V roce 1939 samotným Alfredem Hitchcocem. Druhé zpracování bylo natočeno v roce 1983 v koprodukci Velké Británie a Spojených Států Amerických v režii Lawrence Gordona Clarka.To samotné vypovídá o kvalitě tohoto skvělého románu.

Čim déle Mary na Jamajce pobývá, tím více sílí její tušení, že se zde děje něco divného. V hospodě se navečer schází podivná společnost a již dávno zde nezastavují dostavníky s cestujícími. V noci přijíždějí vozy a přivážejí a odvážejí nějaké věci. Záhy zjišťuje, jak se věci mají. Jamajka je doupě zločinců, kteří se živí tím, že lákají lodě falešným majákem na mělčinu a skaliska, kde pak povraždí námořníky a náklad uloupí.
Mary se při toulkách po okolí seznamuje s mladším Jossovým bratrem Jemem, který se živí jako zloděj koní. Ten ji varuje, že by měla z Jamajky odejít a nabízí jí, že může bydlet u něj. Mary však odmítá, nechce nechat svou tetu napospas strýci. Netuší však, že teta je svému muži oddaná a nikdy by ho neopustila.
Další člověk, s kterým se Mary seznamuje, když sleduje svého strýce, ve snaze zjistit, kam se tak pozdě večer vypravil, je vikář Davy z Altarnunu, v němž nachází spřízněnou duši.
Ne vše je však tak, jak se zdá. Komu může Mary důvěřovat?

Miluji tuto spisovatelku. A tato kniha je dobrá ke čtení. Kdo má rád hororové příběhy tak ona je pro něj/ní určena. Ano vím, že je to staré, ale dobré....Tak kdo nezná doporučuji...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama